Marki nie mogą ignorować reklam w social media

Już teraz widzimy mnóstwo firm, które wchodzą na pokład dzięki reklamom w mediach społecznościowych. Marketerzy zwiększyli budżety reklam społecznościowych o 32% w 2018 roku i wygenerowali więcej reklam niż kiedykolwiek wcześniej.

W rzeczywistości jedna na cztery strony na Facebook korzysta obecnie z płatnych reklam w ramach swojej strategii. Konto Facebooka stanowi 23% łącznych wydatków na reklamę cyfrową w USA. Wszystkie te liczby z pewnością wzrosną w 2019 roku.

„Co się dzieje, gdy widzimy, że ten trend, staje się bardziej konkurencyjny i droższy w reklamowaniu?”

Aby temu przeciwdziałać, zespoły społecznościowe powinny upewnić się, że łączą swoje pieniądze reklamowe z równoczesnymi inwestycjami i kreatywnością.

Innymi słowy, nie będzie można po prostu utworzyć żadnej starej reklamy i sprawić, by działała. Musisz poświęcić trochę czasu na tworzenie świetnych treści. Jednym z najprostszych sposobów, aby to zrobić, jest po prostu zwiększenie zawartości organicznej o najwyższej skuteczności.

 

Jeśli zauważyłeś, wiele marek, takich jak Spotify, Blenders Eyeware i inne, jest liderem dzięki kreatywnym reklamom społecznościowym, które są zarówno spersonalizowane, jak i rozrywkowe, a nie są tylko banery reklamowe zapakowane w kanał mediowy.

To naprawdę dobrze prosperujące reklamy typu świadomość marki. Nawet jeśli sprzedajesz swój produkt, możesz to zrobić w sposób, który nie przeszkadza innym rodzajom autentycznych treści w kanale wiadomości.

„Treść powinna brzmieć jak coś od znajomych.”

Chcieliśmy podać kilka wskazówek na temat tworzenia lepszych reklam.

Po pierwsze, musisz koniecznie, zrozumieć swoich docelowych odbiorców.

Każda kampania reklamowa powinna być kierowana do skoncentrowanej grupy na podstawie zainteresowań, miejsc pracy, odpowiednich konkurentów i wcześniejszej interakcji z Twoją marką.

Następnie upewnij się, że zdefiniujesz swoje cele i dane z góry.

Ważne jest, aby pokazać, że media społecznościowe mają pozytywny wpływ na Twoją firmę.

Kampanie oparte na świadomości mogą na przykład skupiać się na wyświetleniach, a kampanie konwersyjne powinny przykładać większą wagę do kliknięć.

Po osiągnięciu celów chodzi przede wszystkim o inwestowanie w treści o wysokiej jakości.

Ponieważ coraz więcej marek konkuruje o uwagę mediów społecznościowych, zwykłe posty po prostu go nie ograniczają.

Istotą świetnych treści są fascynujące wizualizacje, które są niezbędne w przypadku kliknięć i wysokich współczynników konwersji w mediach społecznościowych. Nie każda marka ma budżet na drogi sprzęt lub profesjonalny zespół, ale nawet samo poznanie podstaw wideo, a nawet zatrudnienie wolnego strzelca może mieć znaczenie.

Jednak każda marka i marketer może i powinna działać, to na nowo wykorzystywać pomysły z najwyższej jakości treści organicznych.

Tworzenie wysokiej jakości reklam społecznościowych wymaga czasu i pieniędzy. Najpierw przetestuj swoje koncepcje reklam jako testowe posty, aby zobaczyć, jak działają. Gdy zobaczysz, co działa, możesz dostosować i zmienić przeznaczenie najskuteczniejszych treści organicznych na reklamy.

Zrobienie tego poprawi ROI Twoich reklam od samego początku.

I jeszcze jedną rzeczą na ten temat jest wykorzystywanie nowych formatów reklam

Na przykład reklamy na Instagram Stories istnieją od 2017 r. Jednak w tym roku Instagram umożliwił markom wykorzystanie trzech kolejnych zdjęć lub filmów.

Z kolei na Pintereście pojawiły się niedawno promowane filmy wideo o szerokim formacie.

Reklamy na Facebook Messenger umożliwiają teraz markom łączenie się z klientami bezpośrednio za pośrednictwem komunikatorów.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://4online.pl/wp-content/uploads/2019/03/Zasób-14onlineID_onas_-e1552303505441.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}