Zindywidualizowane wrażenia klienta związane z AI

Treści na żywo wygrywają z wysoko produkowanymi materiałami

To prowadzi nas do naszych kolejnych trendów w mediach społecznościowych w 2019 roku i to, że zaczniemy postrzegać napęd AI jako spersonalizowaną obsługę klienta w wielu różnych kanałach.

Od chatbotów do optymalizacji reklam, platformy takie jak Google i Facebook stosują sztuczną inteligencję, aby zwiększyć interakcję z klientem.

Pozostaje to jednak ogromną szansą dla wielu marek.

 

Tam, gdzie widzimy, że rozwija się to wyjątkowo szybko, ma postać internetowej obsługi klienta.

W 2018 roku wzrost komunikacji opartej na sztucznej inteligencji był niezaprzeczalny, a narzędzia takie jak Intercom i Drift zaczęły pojawiać się na coraz większej liczbie serwisów webowych.

Wielu ekspertów przewiduje, że do 2020 r. Ponad 80% wszystkich interakcji z klientami będzie obsługiwanych przez boty wykorzystujące do funkcjonowania sztuczną inteligencję.

Millenialsi to najszybciej rosnąca grupa odbiorców, których doświadczenia oparte są na komunikacji z chatbotami. Według Huffington Post, 60% populacji korzysta już z chatbotów, a 71% z nich twierdzi, że chcieliby spróbować użyć jednego z nich.

W 2019 roku coraz więcej marek będzie wzmacniało praktyki obsługi klienta online, a nawet przeniesie się na nowe platformy, które mogą potencjalnie oferować skuteczniejszą technologię obsługi klienta, aby mógł się rozwijać online, na przykład WhatsApp i Messenger.

Porozmawiajmy o WhatsApp na sekundę, ponieważ myślimy, że marketerzy zapominają, że mają ponad miliard użytkowników.

W 2019 roku powinniśmy zacząć postrzegać rozwój WhatsApp jako głównego kanału obsługi klienta społecznościowego. Wydanie interfejsu API firmy WhatsApp w sierpniu 2018 roku będzie nadal całkowicie zmieniać świat w branży online.

Dzięki temu nowemu API WhatsApp pozwala firmom odpowiadać na pytania klientów za darmo w ciągu 24 godzin. Ta zmiana oznacza, że ​​firmy są teraz zachęcane do szybszego odpowiadania klientom. Skupia to się na poprawie jakości obsługi klienta.

Uwielbiamy to, że WhatsApp daje taką możliwość, ponieważ klienci mogą rozmawiać z firmą na kanale, którego używają już do komunikacji (z przyjaciółmi i rodziną), bez spamowania wiadomościami marketingowymi. Moc z WhatsApp naprawdę jest w rękach konsumentów.

Ale jeśli chodzi o personalizację, biorąc pod uwagę ogromną ilość informacji przesyłanych codziennie przez ludzi, bardzo łatwo uzyskać wgląd w różnego rodzaju informacje o klientach.

To otworzyło drzwi do udoskonalonej personalizacji i to zwiększyło oczekiwania konsumentów. Innymi słowy, konsumenci oczekują tego.

Treści, produkty, e-maile, reklamy – wszystko może być teraz oparte na historii zakupów konsumenta, klikniętych linkach, postach w mediach społecznościowych i innych zachowaniach.

Na przykład Airbnb wysyła teraz spersonalizowane pomysły dotyczące podróży i aktywności na podstawie nadchodzących podróży. A Netflix oferuje programy do oglądania na podstawie Twojego gustu. Amazon i eBay pokazują produkty podobne do tych, które kupiłeś wcześniej. Wszystko to personalizacja.

Tak długo, jak szanujesz prywatność, personalizacja to solidny sposób, aby pójść na marketingowców, aby zwiększyć skuteczność kampanii w 2019 roku.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://4online.pl/wp-content/uploads/2019/03/Zasób-14onlineID_onas_-e1552303505441.png);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 550px;}